|
In Panningen stond afgelopen zaterdag de wedstrijd tussen VC PanSign en Rabobank / DeVoKo op de wedstrijdkalender. Een (toevallige?) samenloop van omstandigheden bracht de ondergetekende op die dag op dat tijdstip in de buurt van Panningen. Daarom werd de wedstrijd bezocht, waarvan onderstaand het verslag.
Rabobank/ DeVoKo begon prima aan de 1ste set. Goede scores middels harde aanvallen bepaalden het beeld. De thuisploeg trok bij 4-4 gelijk, maar moest daarna lijdzaam toezien hoe de gasten bij iedere serve beurt afstand namen. Bij 9-12 kwam Ellen Stevelink, die het scoren via de 2de bal deze middag tot kunststukje verhief, aan serve en Merlin Weusthof was degene die menig aanval in die periode hard smashend afrondde. Bij 10-15 gaf Ellen weer af, waarna Anne ten Dam de stand via een lange serve serie, hierin gesteund door scores van Daniek van der Zande en Anouk Heemstra naar 23-13 tilde. PanSign was hiervan zo onderste boven dat ze via een foutserve en een technische fout hun lot definitief beslisten. De 13-25 stand was afgetekend duidelijk en volkomen terecht. Rabobank / DeVoKo domineerde en dicteerde de set.
Hoe anders was de volgende doorgang. VC PanSign bezon zich op haar kwaliteiten en aces van Michelle Thijssen en een blok van Marcha Teuwen, aangevuld met een paar DeVoKo scores voor de thuisploeg zorgden al snel voor een 6-2 stand, die trainer coach Marcel Veneklaas noopte tot een vroege time out. 6-3 middels de foutserve was zijn punt en 8-4 was het bij de eerste administratieve time out. Daarna liep VC PanSign verder uit. Mooie eigen scores en DeVoKo fouten hielp het team van Marc Denessen aan 14-9, 18-9 en 22-14. Daarmee was het fiasco van de 1ste set rechtgezet. De gasten kwamen nog terug tot 23-19 maar DeVoKo sloot geheel in stijl af. Twee scores voor Pansign, waarmee het totaal in deze set op twaalf kwam, beslisten de set met 25-19 in het voordeel van de thuisploeg.
Het team van Marcel Veneklaas leek zich in de 3de set te hebben hersteld. De foutenlast was er nog wel, maar ook de eigen scores dreunden bij de tegenstander tegen de vloer. Met de tussenstanden 6-8, 9-13, 11-15 en 13-17 leek de finale van de set niet de spanning te brengen, die ze later wel bracht. PanSign kwam terug. Bij 18-17, 22-20 en 24-22 waren de kansen gekeerd en bij die laatste stand was de thuisploeg voor het eerst aan zet om de set af te maken. Daniek van der Zande voorkwam dat, maar het bleek slechts uitstel. Het lobje van Anouk Heemstra viel millimeters buiten de lijnen maar vergenoeg om 26-24 en 2-1 te betekenen .
Dan zit er niets anders op om de draad uit de 1ste set weer op te pakken. De wetenschap dat het kan is er, de praktijk had het immers ongeveer een uur geleden bewezen en dus volop aan de slag. Loes Pikkemaat kwam Lieke Hidding in de basis vervangen en vanaf de eerste opslag liep het weer. 4-9, 5-13 en 8-18 liet niets aan duidelijkheid te wensen over. Dat deed Merlin Weusthof ook niet, vanaf de driemeter of positie vier knalde ze de ballen tegen de vloer. VC PanSign was uit het evenwicht gebracht en foutserves, technische fouten en uitgeslagen aanvallen deden de bordjes op de teltafel snel in DeVoKo voordeel oplopen. 12-24 werd nog 15-25 en was enigszins toonbaar.
Tot 4-4 ging het gelijk op in de tie break. Anouk Heemstra kwam aan serve en vier DeVoKo scores, waaronder het intikken van twee te ver doorgeschoten Pansign passes door Merlin Weusthof en Loes Pikkemaat, brachten de veldwissel bij 4-8. Libero Aniek Steenbeeke weerde zich dapper, hield menige aanval van de grond maar kon niet voorkomen dat onder andere Vicky Vissers PanSign tot 6-8 terug bracht. Opnieuw Merlin Weusthof sloeg de kloof naar 6-12. En zoals al eerder gezegd, Ellen Stevelink verhief de scorende 2de bal tot het ultieme middel om zelf te punten. Zo ook bij het laatste wedstrijdpunt, waarmee de 9-15 definitief werd en drie punten mee naar Denekamp gingen.
|
| Sport |
| Volleybal |
| |
| Geschreven op |
| 14-03-2010 |
| |
| Bron |
| Gerard Heerink |
| |
| Aantal keer bekenen |
| 451 |
| |
| Hoofdpartner |
 |
| |
| Stem |
|
| |
| Deel Online |
|
|
|